Rynek 22 pttkolubin@interia.pl 668 837 857

Gmina Lubin wraz z Oddziałem PTTK „Zagłębie Miedziowe” serdecznie zapraszają do poznawania urokliwych zakątków Gminy Lubin i zdobywania odznaki ZNAM GMINĘ LUBIN. Odznaka może być przyznawana każdemu, kto ukończył 7 lat i uczestniczył w wycieczkach po terenie Gminy Lubin pieszo lub rowerem w ciągu roku kalendarzowego.

Wycieczki można organizować indywidualnie lub w grupach zorganizowanych. Odznaka jest trzystopniowa – brązowa, srebrna, złota. Stopień brązowy przyznawany jest za odbycie trzech jednodniowych wycieczek, zwiedzając w czasie każdej z nich trzy miejscowości. Odznakę srebrną przyznaje się za odbycie trzech jednodniowych wycieczek i zwiedzenie w czasie każdej z nich cztery miejscowości. Złotą przyznaje się za przejście lub przejazd rowerem szlaków turystycznych przebiegających przez Gminę Lubin (szlak „zielony”, „niebieski”, „żółty” i szlak św. Jakuba). Wycieczka powinna być potwierdzona przez przodownika turystyki kwalifikowanej, organizatora turystyki, kierownika wycieczki lub przez uzyskanie pieczątek na trasie wycieczki, np. sołtysa, w urzędzie.

Przebytą trasę odnotowuje się w książeczce OTP lub KOT. Gmina Lubin, wbrew potocznym opiniom, ze wszystkimi swoimi zasobami historycznymi, przyrodniczymi i kulturowymi stanowi nieodkryty jeszcze, pełen barw, fascynujący obraz ciekawych ludzi i miejsc. Dlatego Wójt Gminy Lubin i Prezes Lubińskiego PTTK serdecznie zapraszają do odkrycia tajemnic turystycznych Gminy Lubin i zdobywania odznaki „Znam Gminę Lubin”.

REGULAMIN