Rynek 22 pttkolubin@interia.pl 668 837 857

Wędrówki z PTTK-KOLOROWE POJEZIERZE NA ŁUKU MUŻAKOWA – JEDYNE TAKIE MIEJSCE W POLSCE- Wycieczka planowana jest na inny termin

Z wielką przykrością odwołujemy wszystkie imprezy do 30 kwietnia br.włącznie.              Siedzimy w domu i czekamy na powrót normalności.  Życzymy wszystkim zdrowia.

=====================================================

  • Zapraszamy do wędrówkę 5-kilometrową ścieżką geoturystyczną „Dawna Kopalnia Babina, w Parku Krajobrazowym „Łuk Mużakowa”.

Fascynująca przyroda z największą w Europie moreną czołową, z wieloma mieniącymi się w blasku słońca wielobarwnymi akwenami, powstałymi w miejscu dawnych wyrobisk. Ten niezwykły krajobraz można podziwiać na obszarze dawnej, podziemnej i odkrywkowej eksploatacji węgla brunatnego i iłów ceramicznych.

 

  • Bad Muskau : spacer po zabytkowym parku, położonym w dolinie Nysy Łużyckiej, uznawanym za arcydzieło sztuki ogrodniczej.

Park został założony na podstawie planów księcia Hermanna von Pueckler-Muskau. Całe założenie stanowi połączenie lasów, łąk, malowniczych jezior i niezliczonych kilometrów krętych ścieżek, które są dostępne dla pieszych i rowerzystów. Krajobraz dopełniają ciekawe, wtopione w zieleń budowle, wśród których szczególnie malowniczo prezentują się mostki przerzucone nad Nysą Łużycką, które umożliwiają swobodne przejście do leżącej w Polsce cześci parku.

W czasie wolnym możliwość zwiedzania zamku, wybudowanego na polecenie księcia Puecklera z wystawą poświęconą właścicielowi posiadłości oraz wejścia na punkt widokowy na zamkowej wieży.

Koszt:

-członkowie 55,00 PLN

-pozostali  65,00

 

Cena zawiera: transport, usługę przewodnika ,NW Signal Iduna -10000,00

Wyjazd 

-7.00 z Lubina -naprzeciwko   „Jamników” w stronę Legnicy.