Rynek 22 pttkolubin@interia.pl 668 837 857

17 lipca 2022- SAKSOŃSKA SZAWAJCARIA: KONIGSTEIN – BASTEI -ZAMEK STOLPEN

Zapraszamy na cykl imprez pn. „W niedzielę nie ma nas w domu”.

Najpopularniejszym i najczęściej odwiedzanym miejscu w Saksonii jest bez wątpienia Bastei. W połowie XIX wieku około 190 metrów nad rzeką Łabą, powstał bajkowy most. Po moście Bastei można przejść w stronę pozostałości średniowiecznego zamku Neurathen, nad wąwozem Mardetelle. Przepiękne widoki i klimat tego miejsca przyciąga od lat tłumy turystów. Uroku i piękna tego miejsca nie da się opisać, trzeba je po prostu to zobaczyć.

Szwajcaria Saksońska to teren Gór Połabskich, dzielą go dwa kraje Niemcy i Czechy. Pośrodku Saskiej Szwajcarii wznosi się twierdza Königstein, którą zwiedzimy. Leżąca nad rzeką Łabą, na płaskowyżu wznoszącym się na 247 metrów. Początki twierdzy określa się na XIII wiek, początkowo jako czeski zamek, a od XV w. przejęta przez stronę niemiecką. Można tutaj podziwiać najstarsze zachowane koszary w Niemczech, najgłębszą studnię w Saksonii, pierwszy saksoński kościół garnizonowy oraz kopię legendarnej wielkiej beczki na wino Augusta Mocnego.

Przejazd do górskiej twierdzy Konigstein – zwiedzanie najpotężniejszej twierdzy, następnie symbol Szwajcarii saksońskiej – Bastai – Mosty Baszty, spacer po kładkach wśród fantastycznych skał nad przepaścią -przejazd do zamku Stolpen

Wyjazd 6.00 z Lubina /naprzeciwko Jamników/

Koszt

Członkowie PTTK 110,00

Pozostali 120,00

Zawiera transport, usługe przewodnika , podatek TFG,TFP.

Zapisy do 30 czerwca br lub do wyczerpania miejsc.

Obawiązkowo dokument tożsamości /dowód osobisty lub paszport/.

Bilet wstepu

Twierdza Konigstein – N- 13 Euro, U – 10 Euro /dzieci, studenci/

Wejście na teren Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii jest całkowicie darmowe. Jedynie niektóre miejsca podlegają opłacie. Zwiedzanie skromnych pozostałości zamku Neurathen kosztuje 3 euro. Most Bastei jest akurat bezpłatny.

Zamek Stolpen – bilet N- 7,00 EUR, U -5,50 EUR