Rynek 22 pttkolubin@interia.pl 668 837 857

Löbauer Berg – czyli widoki z wieży Króla Fryderyka Augusta -05 lipca 2020

Zapraszamy na coroczny cykl wycieczek pn. „W niedzielę nie ma nas w domu”

05 lipca 2020 wyjazd  do Górnych Łużyc.

Sohland am Rotstein (256 m n.p.m.) -König-Friedrich-August-Turm –
Löbau

Trasa wycieczki długości 15 km. prowadzi przez wzgórza Rotstein i Löbauer Berg na Górnych Łużycach. Góra Rotstein (455 m.)  od 1912 r jest rezerwatem przyrody chroniącym rzadkie gatunki roślin. Na szczycie metalowa wieża widokowa (21 m wysokości). W dalszej części wędrówki leśnymi i polnymi drogami podchodzimy na wzgórze Löbauer Berg (450 m).
Na wierzchołku stoi 28 metrowa wieża widokowa z 1854r. o bogato zdobionej żeliwnej konstrukcji, najstarsza tego typu w Europie. Po obejrzeniu panoramy z tarasu widokowego na szczycie wieży, schodzimy do Löbau. W mieście oglądamy najciekawsze zabytki (gotycki kościół św. Jana, Ratusz z późnogotycką wieżą, słup milowy poczty saskiej).

 

Wyjazd o godz. 6.00 z Lubina – naprzeciwko „jamników”, Al. Niepodległości w stronę Legnicy.

Obowiązkowo każdy uczestnik musi posiadać dowód osobisty.

2 EURO (bilon) na wstęp.

 

Koszt. 

-Członkowie PTTK         65,00

-Pozostali                      75,00

 

Zawiera transport, usługe pilota, ubezpieczenie NW.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, w czasie wycieczki obowiązuje zachowanie dwumetrowego dystansu, lub zakrywanie ust i nosa, używanie maseczek jest obowiązkowe w środkach komunikacji. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania i używania indywidualnych środków do odkażania rąk