Rynek 22 pttkolubin@interia.pl 668 837 857

29.07.2018-Wakacje z PTTK- Cykl imprez pn. „W niedzielę nie ma nas w domu”

dwur
BRAK MIEJSC !
ZOO Safari Dvur Kralove

oraz

 Zapora Les Království  w okolicy miasta Dvůr Králové 

 

W Dvur Kralove znajduje się unikalny, jeden z największych w Czechach Ogrodów Zoologicznych, położony na terenie ponad 60 ha.

Znajdziemy tu wiele ciekawych ekspozycji w pawilonach: Zwierząt Drapieżnych (lwy, tygrysy), Ptasi Świat, Świat Dinozaurów, Świat Flamingów, Okapi, Małpy, Orangutany, Wodny Świat, Świat Słoni i wiele innych.

Największą atrakcją jest Afrykańskie Safari, gdzie na kilkunastu hektarach biegają liczne zwierzęta kopytne: różnego rodzaju antylopy, bawoły i zebry! Po tej części ogrodu poruszamy się piętrowym autobusem i z jego pokładu oglądamy zwierzęta.

„W okolicy miasta Dvůr Králové nad Labem w Czechach znajduje się piękna kamienna zapora wodna. Zapora Les Království, co tłumaczy się na „Las Królestwa”, znana również pod nazwą „Bílá Třemešná” albo „Těšnovská”, jest jedną z najstarszych zapór w Czechach. Przecinająca rzekę Łąbe konstrukcja powstała w latach 1910-1919. Decyzje o jej budowie podjęto po wielkiej powodzi stulecia w 1897r. Prace budowlane rozpoczęto w 1910r i skończono je z lekkim opóźnieniem, wynikłym z faktu wybuchu pierwszej wojny światowej, dziesięć lat później kosztem 4,7 miliona koron austriackich. Po postawieniu zapory powstał największy zbiornik wodny na terenie ówczesnej Czechosłowacji.
Co do parametrów technicznych sprawa wygląda następująco: jest to zapora łukowa grawitacyjna, wykonana z piaskowca z okolic gminy Dvůr Králové. Szerokość u podstawy wynosi 37 m, a w koronie 7,2 m. Długość w koronie to 218 m, wysokość maksymalna wynosi 41,1 m, głębokość zbiornika przy zaporze to ok. 28 m. Zbiornik ma długość 5,1 km, a jego powierzchnia przy maksymalnym napełnieniu wynosi 85 hektarów. Od 1923r przy zaporze działa elektrownia wodna o mocy 2×600 kW. Koroną zapory prowadzi droga lokalna lecz jest to też niepowtarzalne miejsce spacerów. Zapora jest piękna i malowniczo wkomponowana w krajobraz, pod względem architektury należy do najpiękniejszych obiektów hydrotechnicznych w kraju. Sama zapora, wieże i dom pracownika obsługi technicznej sprawiają zgoła bajkowe wrażenie dodatkowo wzmocnione zaporowym jeziorem i okolicznymi lasami. Miejsce naprawdę warte polecenia.” – info:http://www.rodzinna-turystyka.pl

Wyjazd. 7. 00 – Lubin naprzeciwko „Jamników”

Program ma charakter ramowy,  może ulec zmianie. Kolejność zwiedzania uzależniona od ruchu turystycznego.

Koszt: członkowie PTTK –60,00

             Pozostali               -70,00

Cena zwiera: transport, usługę pilota,ubezpieczenie NW.

Planowany powrót do godz.20.00

Bilety we własnym zakresie

Bilety wstępu do ZOO

Sezon letni:
maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień (Termin otwarcia i zamknięcia sezonu jest ruchomy)
dorośli – 230 kc
dzieci od 3 do 15 lat i młodzież ucząca się do 26 roku – 180 kc                    rodziny z dziećmi -dorośli 200 kc,dzieci 160kc

Bilet rodzinny: Maksymalnie 2 dorośli i 2 dzieci.
dzieci (do 3 lat) – bezpłatnie
zwierzęta (psy) – 100 kc, (Zwierzęta muszą być na smyczy. Wstęp do niektórych pawilonów zabroniony)

Safari 

Przejażdżka Safariexpress (1 siedzenie – 1 osoba) 80 CZK
Przejażdżka Safaribus – dorośli, emeryci, ZTP, ZTP-P, opieka ZTP-P 50 CZK (20 minut)
Przejażdżka Safaribus – dzieci i studenci do 26 lat BEZPŁATNA (ok.20 minut).

Proponujemy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).
Karta potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE.

Przydatne linki: